Lost quarter-final in deciding set - against Bela's old partners

Przegrany ćwierćfinał w decydującym secie - przeciwko starym partnerom Bela

Fernando Belasteguin i Arturo Coello nie zdołali wygrać z Sanyo Gutierrezem i Agustinem Tapią w ćwierćfinale World Padel Tours France Open. Przegrali 6-1 w decydującym secie.

W gorących warunkach panujących w Tuluzie na południu Francji, drużyna szybko przegrała. Po zaskakująco trudnym meczu w trzech setach z Pablo Lijo i Alvaro Cepero w rundzie 16, Bela i Coello nie byli w stanie utrzymać się w trzecim secie przeciwko Sanyo Gutierrezowi i Agustinowi Tapii. Po dwóch wyrównanych setach, 4-6, 6-4, Sanyo i Tapia mogli wygrać komfortowo 6-1 w trzecim i decydującym secie

Sanyo Gutierrez i Agustin Tapia to dwaj dawni partnerzy Fernando Belasteguina. Są w dobrej formie, ale nie udało im się dotrzeć do finału we Francji. Następnie przegrali w półfinale z Juanem Lebronem i Alejandro Galanem.

Franco Stupaczuk i Pablo Lima ostatecznie wygrali turniej w dwóch prostych setach z Galanem i Lebronem.

W tym tygodniu odbędzie się nowy turniej, kiedy to zostanie rozegrany Valladolid Masters. Fernando Belasteguin i Arturo Coello wejdą do turnieju we wtorek, mierząc się ze Szwedem Danielem Windahlem i Argentyńczykiem Christianem Gutierrezem.

Powrót do bloga
1990

Bela zaczyna grać w padel w Buenos Aires, w Argentynie, w Club Atlético Gral w 1990 roku.

2001

W 2001 roku osiąga niepobity rekord, wygrywając 22 kolejne turnieje w ciągu 1 roku i 9 miesięcy.

2006

Grając w parze z Juanem Martínem Díazem, Bela wygrał wszystkie 17 z 17 rozegranych turniejów. To uczyniło ich najbardziej utytułowaną parą w historii padla i królami profesjonalnego toru.

2016

Bela osiągnął 15 lat z rzędu bycia #1 w rankingu World Padel Tour.

2019

Sezon rozpoczął grając u boku Pablo Limy. W połowie sezonu jego nowym partnerem sportowym został Augustín Tapia, osiągając zwycięstwo w "Madrid Master" i finałowym "Master Final".

2021

Obecnie gra sparowany z Sanyo Gutíerrezem. Bela po raz kolejny celuje w tytuł i udowodnił swoje ambicje wygrywając tegoroczny pierwszy przystanek World Padel Tour.

Powered by Hura Commerce

Wywiad z Belą

O czym jest ta inicjatywa Centrum Bela Padel? Co nowego nam pokazuje?

Dla mnie sprawa jest bardzo jasna: Nigdy nie powiem ojcu, żeby przyprowadził swoje dzieci do Bela Padel Center, bo zapewnię go, że będą profesjonalnymi graczami. To, co im zapewnimy, to że padel nie jest końcem, ale drogą do wychowania ich w wartościach sportu, których uczyłem się przez wiele lat, a które zaczynają się od codziennego wysiłku i poświęcenia.

Czy Wasze kluby będą się bardziej skupiać na padlu edukacyjnym?

Nie, będzie wszystkiego po trochu. Akademia Bela, zajęcia dla dorosłych i małoletnich, turnieje... Wybraliśmy przestrzeń Areny, bo to klub otwarty dla wszystkich. Chodzi o to, żeby dać Padelowi to, co on dał mi przez te wszystkie lata.

Znajdąsię tacy, którzy pomyślą, że postać biznesmena Bela pojawia się dlatego, że jego kariera sportowa dobiega końca..

Ja zamierzam być sportowcem przez całe życie. Jesteśmy grupą czterech przyjaciół, którzy zostali partnerami w rozwijaniu tych ośrodków, a jednym z nich jest Carlos Costa, menedżer Rafy Nadala, który wie o tym bardzo dużo. Mamy już prośby o otwarcie klubów w Szwecji, Meksyku i Portugalii, ale chcemy rozwijać się w jasnym kierunku.

Po 16 latach bycia numerem jeden na świecie, co pozostaje Belasteguín do osiągnięcia na kortach 20×10?

Trenuję każdego dnia z obsesją, aby ciągle się doskonalić, aby w dniu przejścia na emeryturę zaoferować swoją najlepszą profesjonalną wersję. I budzę się każdego ranka z przekonaniem, że najlepsze w mojej karierze dopiero przede mną.

Słowo emerytura nie jest jeszcze w twoim słowniku w wieku 41 lat..

Przyjdzie, prędzej czy później. Ale tego dnia wstanę z łóżka nie myśląc, że najlepsze w mojej karierze jeszcze przede mną.